Apple iade politikasını kısa süreliğine değiştiriyor

Apple genellikle standart 14 günlük bir iade sunuyor. Ancak yeni revize edilen politika uyarınca, 3 Kasım 2023 ile 25 Aralık 2023 arasında satın alınan ürünler 8 Ocak 2024’e kadar iade edilebilecek. Apple’ın tatil ödemesiz süresi, büyükannenizden AirPod’ları iade etmeniz için size fazlasıyla yeterli süre verecek.

Apple’ın ürün yelpazesindeki çoğu ürünü iade edebilirsiniz ancak birkaç istisna bulunuyor. İade politikası, telefon operatör finansman planları ile satın alınan telefonları kapsamayabilir; bu nedenle, taahhütte bulunmadan önce iade olanaklarını kontrol etmeniz gerekiyor. Ayrıca Apple, indirilen dijital yazılımların, yazılım yükseltmeleri gibi Yazılım Güncelleme Programına ait ürünlerin ve Apple Hediye Kartlarının iadesine izin vermiyor.

Apple iade politikasını kısa süreliğine değiştiriyor

Uzatılmış iade politikası ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda, Almanya, Fransa, Singapur ve diğer birçok ülkede bulunanlara açık. Ancak İtalya, İspanya, Meksika ve Japonya’nın da aralarında bulunduğu bazı ülkelerde iade süresi biraz daha uzun. 3 Kasım 2023 ile 6 Ocak 2024 arasında satın alınan ürünler bu ülkelerde 20 Ocak 2024 tarihine kadar iade edilebilir.

Bu sezonluk revizyonun standart iade politikasının hüküm ve koşullarını ortadan kaldırmadığını belirtmekte fayda var. Apple, Apple Çevrimiçi Mağaza Satış ve Para İadesi Politikasında belirtilen tüm diğer hüküm ve koşulların hala geçerli olduğunu söylüyor; bu nedenle, değişim yapmak istiyorsanız ürünlerinizi yeni gibi tuttuğunuzdan emin olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x