Katliamdan 22 saat önce çekilen görüntüler ortaya çıktı… Bu çocukların çoğu artık hayatta değil

İsrail dün abluka altındaki Gazze’nin en eski hastanesine saldırı düzenledi. Saldırıda en az 660 kişi hayatını kaybederken yüzlerce kişi yaralandı. Enkaz altında kadın ve çocukların olduğu yüzlerce kişinin bulunduğu belirtiliyor.

Saldırıya dünya tepki gösterdi, birçok ülkede insanlar İsrail’i protesto için sokaklara çıktı. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, hastanenin vurulmasına Filistin’de bulunan “İslami Cihad’ın başarısız füze atışının” neden olduğunu iddia etti.

GAZZE’DEKİ EN ESKİ HASTANE

1882’de kurulan El Ehli Hastanesi Gazze’deki en eski hastane olarak biliniyor. Gazze’nin kuzeyinde faaliyet gösteren 22 hastaneden biri olan bina, yılda 45 binden fazla insanı tedavi ediyor.

SALDIRIDAN 22 SAAT ÖNCE ÇEKİLEN GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Milliyet.com.tr’de yer alan habere göre saldırıdan 22 saat önce hastane bahçesinde çekilmiş görüntüler ortaya çıktı. Görüntüler dünya medyasında infial yarattı.

Söz konusu görüntülerde onlarca çocuğun keyifle oyun oynadığı görüldü.

İsrail’in saldırısı sonrası videodaki birçok çocuğun hayatını kaybettiği iddia ediliyor. Görüntüyü çeken şahıs ise bir Filistinli. Mohammed isimli şahıs, Instagram hesabı üzerinden paylaştığı görüntünün altında şu notu düştü:
‘Bu görüntüleri hastanedeyken çektim. Bombardıman devam ederken aileler ve çocuklar stresliydi. Hastanede çocukları rahatlatmak için bir etkinlik düzenledik. Videodaki gülüşleri, bakışları ve sesleri asla unutmayacağım. Hepimiz iyi olmak istiyoruz’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x