Önce Mark Zuckerberg Sonra Jeff Bezos… Milyarderlerin Sığınaklara Sığınmasının Ardındaki Komplo Teorileri

Son günlerde ünlü milyarderler Mark Zuckerberg ve Jeff Bezos’un gizli yeraltı sığınakları inşa ettirdikleri ve bir felakete karşı hazırlık yaptıkları konuşuluyor. Dünyaca tanınan teknoloji devlerinin bu hazırlığının altında yatan neden Twitter (X)’da bazı komplo teorilerinin ortaya çıkmasına neden oldu.

Geçtiğimiz günlerde Meta CEO’su Mark Zuckerberg’ün devasa bir yer altı sığınağı ve 100 milyon dolarlık geniş bir malikane inşa ettirdiği haberi gündeme bomba gibi yerleşti.

Zuckerberg sığınağının patlamaya karşı dayanıklı yapıldığı, binbir çeşit güvenlik ve gizlilik talimatı ile inşa edildiği iddia edildi.

‘En Zenginlerin Hayatta Kalması’ isimli kitabın yazarı olan Douglas Rushkoff, zenginlerin felaketlerden saklanmak için lüks ‘kıyamet sığınakları’ inşa ettiğini öne sürdü. Bu isimler arasında Zuckerberg’ün yanı sıra Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’u da ekledi.

Ardından Bezos’un 30 yıldır yaşadığı Seattle’ı terkederek “sığınağa” taşındığı haberleri gündeme geldi. Peki, bütün bunların aslı ne?

Dünya basınında yer alan haberlere göre ünlü milyarderler büyük bir felakete hazırlanıyor ve saklanmak için lüks ‘kıyamet sığınakları’ inşa ettikleri öne sürülüyor.

Teknoloji devlerinin sığınaklara sığınması ile ilgili sosyal medyada birden fazla komplo teorisi dolaşıyor. Kullanıcılar Bezos ve Zuckerberg’ün neye hazırlandığını uzaylılar, kötü enerjiler ve daha fazlası ile açıklıyor.

Bir kullanıcı “Sizlerin bilmediği olaylardan yıllar önce haberdarlar ve tedbir alıyorlar. Olaylardan habersiz olan, alt tabaka insanlar ise; “Gökyüzü Gizemi” gördüm diyor” sözleri ile gökyüzündeki hareketlenme olduğu görülen bir video paylaştı.

??

“Yeni sisteme geçiş yapılacak.”

“Sıfırlanma yaşanıyor.”

“Sıfırlama değil, Lucifer projesi…”

Tweet’in altına “Mark Zuckerberg arkasındaki adam tarafından kontrol ediliyor. İnsanları etkilemek ve köleleştirmek için yeni teknolojilerle siborglar, klonlar, robotlar üretiliyor…” yazanlar oldu.

Açıklama “Leave the World Behind” filmine benzetildi.

Aynı bölgede Bill Gates’in de sığınağı olduğu söylentisi yayıldı.

2024 yılına dikkat çekenler de yorumlara dahil oldu.

Kimileri ise bunun özel bir durum olmadığını ifade etti.

Teorilere inanmayanlar ise böyle yanıt verdi:

??

??

??

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x