Seçimden önceki son AKP MYK’da ne konuşuldu?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında önceki gün gerçekleştirilen AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında 31 Mart seçim kampanyasının detayları ele alındı.

Önceki seçimde kaybedilen iller

Milliyet’ten Ayşegül Kahvecioğlu’nun aktardığına göre, Erdoğan, açış konuşmasında seçime yönelik hazırlıklara işaret ederek, “İnşallah 14-28 Mayıs seçimlerinde olduğu gibi 31 Mart seçimlerinde de aynı başarıyı elde edeceğiz. Kendi belediyelerimizi muhafaza edeceğimiz gibi 2019 seçimlerinde kaybettiğimiz büyükşehirleri de muhalefetin elinden geri alacağız” dedi.

“Meclis çalışmalarını artık bitirin, herkes sahada olsun” talimatı

Erdoğan, “Meclis çalışmalarını artık bitirin, herkes sahada olsun. Seçime kadar gece gündüz vatandaşla bir arada olun” talimatını verdi.  AKP Grup Başkanı Abdullah Güler de bu hafta sekizinci yargı paketinin görüşmelerinin tamamlanmasının ardından Meclis’in kapanacağı bilgisini paylaştı.

İstifa eden başkanlara karşı özel çalışma

MYK toplantısında Erdoğan’ın yeniden aday gösterilmediği için başka partilere geçerek AKP’ye rakip olan belediye başkanlarının bulunduğu il ve ilçelere yönelik özel çalışma yapılması talimatı verdiği de öğrenildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x