Turgut Altınok: Binlerce vatandaşımızı kira öder gibi ev sahibi yapacağız

Altınok, Ankara sokaklarını bir taksici kadar bildiğini söyleyerek, “Altınok, sokakların adamıdır, makamın değil. 2 kapımız var; bir hak kapısı bir de halk kapısı. Büyükşehir Belediyesi burada 5 bin konut yapacaktı. Şu ana kadar 240 konut var ortada, o da tam değil. Ankara’ya ‘hızlı’, ‘ok’ gibi bir adam lazım. 5 bin konutu yapmak için 50 yıl belediye başkanlığı yapması lazım. Vekaleti emanete verdiğiniz takdirde, hızlı bir şekilde büyükşehrin üstlendiği konutları en geç 2 yılda bitireceğiz. Bir de başlanmayan 10 bin konutumuz var. Hızlı bir şekilde rekreasyon alanları, yeşil alanlar, şelaleler, spor tesisleri yapacağız. Mamak, Ankara’nın vizyonu ve vitrinidir” dedi.

‘VATANDAŞI, EV SAHİBİ YAPACAĞIZ’

Söz verdikleri her şeyi yapacaklarını belirten Altınok, vatandaşa daha önce yalan söylemediğini, boş vaatlerde bulunmayacaklarını bildirdi. Mamak’ta da birçok çalışma yapacaklarını belirten Altınok, “Mamak’a da metro getireceğiz. Mamak’ta işsizlik problemini çözeceğiz, Ankara’nın çeşitli bölgelerine organize sanayi bölgeleri yapacağız. Binlerce vatandaşımızı kira öder gibi ev sahibi yapacağız. Büyükşehir Belediyesinin dar gelirli vatandaşa yaptığı bir tane apartman yoktur” diye konuştu.

Ankara’nın birçok yerinde ulaşım problemi olduğunu söyleyen Altınok, otobüs duraklarındaki kuyrukları azaltacaklarını belirtti. Seçimi kazanmaları halinde elektrikli otobüslere geçileceğini aktaran Altınok, hem hava kirliliğinin azalacağını hem de mazottan tasarruf sağlanacağını söyledi. Sosyal destekleri artıracağını belirten Altınok, “Emeklilerimize 5 bin lira, et parası 2 bin 500 lira vereceğiz. İsteyen etini alsın isteyen sütünü isteyen kıyafet alsın. Bunlar da Mamak’taki esnaftan alacak. Doğal gaz desteği ise 500 lira yerine 1000 lira olacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x